Blog

Blog

Taśmy przenośnikowe w przemyśle — podstawowe informacje

Różnego rodzaju przenośniki to jedno z podstawowych elementów wyposażenia większości polskich zakładów przemysłowych oraz dużych gospodarstw rolnych. Urządzenia te służą głównie do transportowania różnego typu materiałów, zarówno pochodzących z wydobycia jak i powstałych w wyniku procesu produkcyjnego.

Czytaj więcej
Blog

Trudnościeralne taśmy przenośnikowe

Trudnościeralne taśmy przenośnikowe służą przede wszystkim do transportu materiałów o dużych gabarytach i ostrych krawędziach, ale również znajdują one swoje zastosowanie przy transporcie substancji sypkich. Wyróżniają się one nie tylko znaczną wytrzymałością, ale również systemem czyszczenia taśm, kt...

Czytaj więcej
Blog

Metody łączenia taśm przenośnikowych

Taśmy tkaninowo-gumowe wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ mogą one zostać idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Czytaj więcej
Blog

Jak dokładnie przebiega wulkanizacja taśm przenośnikowych?

Warto pamiętać, że taśmy przenośnikowe cały czas poddawane są działaniu czynników mechanicznych, a więc na bieżąco należy monitorować ich stan i w razie potrzeb przeprowadzać wszelkie niezbędne naprawy lub wymiany. Do najczęstszych przyczyn serwisu taśm należy zużycie powierzchni.

Czytaj więcej